Ogłoszenia Duszpasterskie IX niedziela zwykła 02. 06. 2013 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.    Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godzinie 1730, będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

2.    Dzisiaj nie będzie spotkania formacyjnego bractw różańcowych z racji światowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy Koła Żywego różańca na adorację o godz. 1700. W tym miesiącu zachęcam Koła Różańcowe do modlitwy w intencji misji św. w naszej parafii.

3.    Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

4.    Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 1730 gromadzimy się w naszym kościele na nabożeństwie czerwcowym i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie, a po niej celebrujemy Eucharystię. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

5.    W czwartek, 6 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała.  W tym dniu przypada też rocznica uroczystej beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego ostatnich czasów będziemy prosić o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

6.    W tym tygodniu również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. 7 czerwca w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w naszej parafii, wizytacja kanoniczna Ks. Bp Marka Solarczyka i bierzmowanie naszej młodzieży. Tego dnia Msze św. o g. 700, 800, 1200, zapraszamy Bractwa różańcowe, osoby chore cierpiące ks. Biskup skieruje słowo pasterskie i o godz. 1800 suma odpustowa w czasie, której młodzież naszej parafii otrzyma z rąk ks. Bp. Sakrament bierzmowania. Po Mszy św., w samo południu rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu potrwa adoracja do nabożeństwa czerwcowego, czyli do godz. 1730.    Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele podczas Mszy św. i odwiedziny chorych w domach od godz. 800. Tego dnia obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

7.    W sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni. W sobotę nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo odprawimy po Mszy św. o godz. 800 ze względu, że tej soboty jest kilka ślubów. Msza św. o godz. 1800  będzie Mszą ślubną.

8.    Dziękuję wszystkich współbraciom za pomoc w przygotowaniu przyjęcia relikwii ks. Bosko. Przede wszystkim za godziny spędzone w konfesjonale, za piękną oprawę liturgii przygotowane czuwania, podziękowania kieruję na ręce naszego ks. Dyrektora Henryka Bonkowskiego. Dziękuję Siostrą zakonnym, Panu organiście, kościelnemu, osobom świeckim i wszystkim parafianom za obecność przy relikwiach św. Jana Bosko. Również moje podziękowania kieruję do wszystkich, aby jak najpiękniej przeżyć Uroczystość Bożego Ciała. Za budowanie ołtarzy i wszelką pomoc i życzliwość.

9.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.