Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa 09 kwietnia 2017 r.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                          9 kwietnia 2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Procesja z palmami na zewnątrz poświęcenie palm na wszystkich mszach św.

2. Dziś o godz. 1700 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesja Eucharystyczna.

3. Kancelaria parafialna czynna będzie do środy. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria nie będzie czynna.

4. Wielką Środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

W Wielki Czwartekwe wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz.1800. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 2100. Tego dnia taca zbierana będzie przeznaczona dla ubogich i przekazana dla Sióstr Albertynek.

5. Wielki Piątek adoracja przy ołtarzu adoracji od godz. 700 zachęcamy do wspólnej modlitwy parafian Liturgią Godzin, której będą przewodzić salezjanie. Adoracja do 2100. Wielki Piątek rozpoczniemy o godz. 1500 nowennę do Bożego Miłosierdzia. Bezpośrednio po   nowennie rozpoczniemy Drogę Krzyżową w bazylice. 

 W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, więcej informacji w naszej Bazylice. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

Liturgia Męki Pańskiej w naszej bazylice o godz. 1800. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja przy grobie do godz. 2100.

6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Liturgią Godzin wraz ze wspólnotą salezjańską o godz. 700.  Błogosławieństwo pokarmów o godz. 700 – 1630 i będzie się ono odbywało co, pół godziny. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do bazyliki, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji. Wielką Sobotę drugi dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia zapraszamy na godz. 1500.

8. Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilię Paschalną powinno się celebrować późnym wieczorem. Uwzględniając, że wiele osób pragnie uczestniczyć w podeszłym wieku w Liturgii  w naszej Bazylice będzie sprawowana o godz. 1800. Na liturgię Wielkiej Soboty zabieramy świece. Po zakończeniu Liturgii Wielkiej Soboty nie będzie adoracji przy grobie Pańskim.

SPOWIEDŹ w naszej BAZYLICE W WIELKI PIĄTEK i WIELKĄ SOBOTĘ OD GODZ. 800 1700.

9. Rezurekcja w poranek WIELKANOCNY o godz. 600 ( nie będzie mszy św. o godz. 700) O godz. 1730 trzeci dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia, w następne dni nowenna będzie również odprawiana o g. 1730. W pierwszy i drugi dzień Świąt nie ma mszy św. o godz. 1930.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć w naszej zakrystii.