Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Trójcy Świętej 27 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800. O godz. 1300 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej dzielnicy, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

Serdecznie zapraszamy Panów do pomocy przy stawianiu ołtarzy, prace rozpoczniemy o godz. 730. Za pomoc bardzo serdecznie dziękuję.

3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.

4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy.

5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 1730, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godz. 1730.

6. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 1730 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka. Kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach porannych. W pierwszy piątek kapłani udadzą się w godzinach porannych do chorych z Panem Jezusem. Spowiadamy podczas Mszy św. sprawowanych w bazylice.

 

7. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 800 intencja mszy św. wynagradzająca za grzechy nasze i świata całego. Po wieczornej mszy św. Zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

8. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje przed nawiedzeniem obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Rekolekcje poprowadzą Oo. Redemptoryści o. Józef Szczecina i o Ireneusz Homoncik. Program rekolekcji mamy na stronie internetowej naszej parafii, od kilku tygodni publikujemy w naszym biuletynie Bazyliki. Prosimy o dobre nasze duchowe przygotowanie do Nawiedzenia Matki Pani Jasnogórskiej.

9. Przypominamy wszystkim parafianom, że Nawiedzenie Matki Bożej w naszej Bazylice odbędzie się dnia 8 – 9 czerwca.

W naszej parafii 8 czerwca będziemy przeżywać odpust parafialny poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. tego dnia o godz. 700,  800,  1200. Nie będzie mszy św. o godz. 1800. W tym czasie gromadzimy się w bazylice na czuwaniu modlitewnym przed rozpoczęciem Nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. Nawiedzenia rozpocznie się o g. 1900.

10. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej