Ogłoszenia Duszpasterskie Pierwsza Niedziela Adwentu 03. 12. 2017

Ogłoszenia Duszpasterskie                                                                 03.11.2017 r.

Pierwsza Niedziela Adwentu

·         Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem:„Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego” (por. Dz 2,38) .

·         Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

·         Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 700  rano. Przychodzimy na nie ze świecami opatrzonymi lampionami (również dorośli); pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach. Pamiętajmy: Roraty zaczynamy już jutro o godz. 700. Roraty dla dzieci we wtorki i czwartki.

·         Dzisiaj po Mszach św. błogosławimy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Od dzisiaj można otrzymać opłatek w zakrystii lub w kancelarii.

·         Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca o godz. 1700 spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 1730 nabożeństwo eucharystyczne i procesja w bazylice.

·         W czwartek 7 grudnia, o godz. 1800 w czasie Eucharystii będziemy się modlić o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

·         W czwartek spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii o godz. 19.00 w Bazylice.

·         W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszej bazylice msze św. o godz. 700, 800, 1200, 1800.

·         Po Mszy św. o godz. 1200 GODZINA ŁASK przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Odmówimy Różaniec Tajemnice bolesne.

·         Na mszę św. w samo południe i na Godzinę Łask serdecznie zapraszamy.

·         W piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny kancelaria nie będzie czynna.

·         W niedzielę za tydzień w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek.

·         W związku z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy do zakrystii  po: Wigilijne Świece Caritas.

·         Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.