Ogłoszenia Duszpasterskie Pierwsza Niedziela Adwentu 29. 11. 2015 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                 29 listopada 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”    . Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. W dniu dzisiejszym rozpoczęcie nowenny do Niepokalanej, która będzie odprawiana w kaplicy o godz. 1730.

2. W dni powszednie Adwentu o godz. 700 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Roraty dla dzieci i młodzieży we wtorek i czwartek o godz. 700.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi na wszystkich mszach św. Msza św. wynagradzająca za grzechy o godz. 800 i 1800. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną w piątek o godz. 800

4. W sobotę Msza św. o godz. 800  ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na wieczór różańcowy przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie po Mszy św. wieczornej.

5. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim osobom świeckim, które podejmują się wykonywania czytań podczas Mszy św. pod nieobecność ministrantów. Ich uwadze polecamy styczeń i grafik na ten miesiąc, na którym mogą zadeklarować swoją posługę. Zapraszamy do tej posługi osoby sprawnie czytające i mające wolę aktywnie uczestniczyć we Mszy św.

6. W przyszłym roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray-le Monial we Francji. W tamtejszym klasztorze sióstr wizytek św. Małgorzata Maria Alacoque podczas tzw. czterech wielkich objawień otrzymała wskazania dotyczące kultu Serca Pana Jezusa. W tym roku obchodziliśmy 250-rocznicę tego kultu, a nasza Bazylika na tę okazję otrzymała przywilej Roku Serca Jezusowego. Pielgrzymka do Paray-le-Monial umożliwia nie tylko poznanie miejsca objawień, ale może być duchowym doświadczeniem tej niezwykłej łaski i umocnieniem osobistej miłości do Serca Pana Jezusa, patronującego naszej Bazylice. Termin pielgrzymki – od 29 maja do 5 czerwca przyszłego roku – daje okazję do przeżycia uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w miejscu, z którego Pan Jezus osobiście upomniał się o nabożeństwo do Jego Serca. Chcemy również nawiedzić rodzinne strony św. Jana Bosko we Włoszech oraz tzw. bawarską Jasną Górę, czyli sanktuarium Matki Bożej w Altötting. Koszt 8-dniowej pielgrzymki wynosi 1700 zł i 15 euro od osoby. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

7. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, opłatków i świec wigilijnych w zakrystii.