Ogłoszenia Duszpasterskie Pierwsza Niedziela Adwentu 30. 11. 2014 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                 30 listopada 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu. Dziś poświęcenie opłatków na stół Wigilijnym można nabywać zakrystii po każdej Mszy św. również i świece dzieło Caritasu.

2. W dni powszednie Adwentu o godz. 700 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Roraty dla dzieci i młodzieży we wtorek i czwartek o godz. 700.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi na wszystkich mszach św. Msza św. wynagradzająca za grzechy o godz. 800 i 1800. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną w piątek o godz. 800. Rodziny chorych prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

4. W sobotę Msza św. o godz. 800  ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na wieczór różańcowy przy Wystawionym Najświętszym Sakramencie po Mszy św. wieczornej.

5  Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.