Ogłoszenia Duszpasterskie Św. Ap. Piotra i Pawła 29 czerwca

ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA             29 czerwca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.

2. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach, ale też starajmy się pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła, zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, aby trwać w jedności z nim i w ten sposób przyczyniać się do budowania Chrystusowego Kościoła.

3. Dzisiejsza niedziela jest również ostatnią niedzielą miesiąca czerwca tradycyjnie poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miniony piątek przeżywaliśmy Jego uroczystość, a jeszcze dziś i jutro będziemy przeżywali nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy serdecznie do udziału w nim, tym bardziej jeśli przez cały miesiąc nie znaleźliśmy czasu, lub też nie mieliśmy możliwości w nim uczestniczyć. Zechciejmy choć w te dwa ostatnie dni dziękować Boskiemu Sercu za Jego miłosierdzie wobec nas i wypraszać dla siebie, dla swoich bliskich i dla całego świata potrzebne łaski. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do oprawy liturgicznej naszego odpustu.

4. W tym tygodniu też pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. A w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe w czasie odprawianych Mszy św. w Bazylice i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.1800. W czasie wakacji nie odwiedzamy w pierwsze piątki chorych w domach. Jeżeli ktoś bardzo potrzebuje to czekamy na zgłoszenia w kancelarii lub w zakrystii.  W  pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Msza św. wynagradzająca za grzechy nasze i świata całego o godz. 800, i po wieczornej mszy św. zapraszamy na wieczór modlitwy różańcowej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zakończenie ok. godz. 21 apelem jasnogórskim

5. W zakrystii jest już przygotowany grafik na lipiec dla osób dorosłych czytających Pismo św.  na Mszach w dni powszednie. Bardzo prosimy o wpisanie w nim wybranych terminów. Dziękujemy im za dotychczasową sumienną posługę, którą ubogacają przeżywanie codziennej liturgii. Chętnie widzielibyśmy nowe osoby w tej grupie.

6. Kancelaria parafialna w wakacje

W związku z rozpoczynającym się okresem urlopowym kancelaria parafialna od 30 czerwca br. do 31 sierpnia br. będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-18.00. Intencje mszalne można zamawiać codziennie w zakrystii, także w niedziele, przed lub po nabożeństwach.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.