Ogłoszenia Duszpasterskie – Trójcy Przenajświętszej 15 czerwca 2014 r

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                               15 czerwca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.

2. Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.1730

3. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać  podczas każdej Mszy św. odprawianej w Bazylice. Zaś w sam dzień uroczystości  główna Msza św., po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem będzie o godz.1300  Pozostałe Msze o godz. . 700, 830,1000, 1130, nabożeństwo czerwcowe o godz. 1730 i o godz. 1800 nie będzie Mszy św. o godz. 1930.

4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godzinie 1730 przez całą tak zwanąoktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

5. Organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa, który na cześć Maryi Niepokalanej założył św. Maksymilian Kolbe. Jest to okazja do modlitwy w kaplicy św. Maksymiliana, do obejrzenia misterium Męki Pańskiej i Panoramy Tysiąclecia czy nawiedzin grobu Franciszka Gajowniczka, za którego oddał życie o. Kolbe.

W drugiej części pielgrzymowania chcemy nawiedzić sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie, prowadzone przez siostry niepokalanki.

Pielgrzymka zaplanowana jest na sobotę – 28 czerwca, wyjazd o godz. 8.00 sprzed Bazyliki. Koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Więcej informacji podajemy w gazetce i na stronie internetowej bazyliki.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.