Ogłoszenia Duszpasterskie Trzydziesta Pierwsza Niedziela 3 listopad 2019

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                3 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XXXI niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. Dzisiaj spotkanie Kół Żywego różańca o godz. 1700. Zapraszamy od dziś na różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 1730.

3. W najbliższą środę, 6 listopada, o godz. 1900 zapraszamy do sali parafialnej nr 131 rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św. na katechezę przygotowującą do udziału w tej liturgii. Władze naszej diecezji zadecydowały, że udział zainteresowanych w tej katechezie jest obowiązkowy.

4. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie przed Mszą Świętą o godz. 1730 w listopadzie modlimy się też za zmarłych w naszej Bazylice i Sanktuarium na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii.

5. W sobotę, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nabożnie nawiedzą katedrę lub konkatedrę i odmówią Ojcze nasz i Wierzę.

6. Spotkanie formacyjne Współpracowników Salezjańskich zostało przeniesione w tym miesiącu na dzień 17 listopada.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika Idziemy.

8. Wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia z racji dnia imienin. A wśród Solenizantów jest ks. Sławomir Szczodrowski. W dniu 5 listopada będzie obchodził swój dzień imienin. Solenizant odprawi o godz. 18 – tej Msze św. a w czasie Mszy św. będzie okazja do złożenia życzeń  Solenizantowi.