Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla 25 listopada 2018

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                                 25 listopada 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg  Ojciec  powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz. 1730 w czwartek 29 listopada i w piątek 30 listopada wypominki o g. 1700.

3. 29 listopada rozpoczniemy nowennę do Niepokalanej o g. 1730 nowenna będzie odprawiana w kaplicy Matki Bożej.

4. Adoracja przy obrazie Serca Jezusowego od poniedziałku do czwartku od g. 1500 zakończenie ok. g. 1700, w piątek rozpoczęcie adoracji po mszy św. w samo południe.

5. W pierwszą sobotę grudnia Msza św., o g. 800 intencja  mszy św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego.  Po wieczornej mszy św. różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

6. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Podczas mszy św. odprawianych w Bazylice poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Będziemy również mogli nabywać świece Caritasu.

7. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej.

9. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i przekazywane na konto naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane od rodzin na wykonanie nagłośnienia w Bazylice Wszystkim za wszelkie dobro Staropolskie Bóg zapłać.