Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla 26 listopada 2017 r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                      26 listopada 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy św. o godz. 1300 wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W dniach 29 – 30 listopada różaniec z wypominkami będziemy odprawiać o godz. 1700. 29 listopada rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanej. Nowenna będzie odprawiana o godz. 1730 w kaplicy.

4. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątkiem i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszej bazylice  będzie możliwość  skorzystania z sakramentu pokuty, podczas Mszy św. sprawowanych w bazylice.  W piątek z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej  godzinach porannych. Zachęcamy też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek  od godz. 1500

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 800 intencja mszy św., wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego. Po wieczornej Mszy św., zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

7. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. W następną niedzielę poświęcenie opłatków na stół wigilijny.

 

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.