Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość NMP Częstochowskiej 26 sierpień 2018

NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ                                    26 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

Przy tej okazji chciałbym zwrócić uwagę naszych parafian i przyjaciół Bazyliki, że szczególną okazją do uczczenia Matki Bożej Częstochowskiej może być nasza pielgrzymka na Jasną Górę 17 listopada br. Informujemy o niej od jakiegoś czasu na łamach naszej gazetki parafialnej, a dziś ogłaszam to z ambony, ponieważ chcielibyśmy, aby ten wyjazd był parafialnym dziękczynieniem za dar peregrynacji i zarazem świadectwem naszej wiary i ufności,  jaką pokładamy w  naszej Pani Jasnogórskiej i Wspomożycielce Wiernych. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 800 podczas, której będziemy się modlić wynagradzająco Najświętszemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego.Po mszy św. wieczornej różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

4. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

5. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałych godzin niedzielnych Eucharystii dla dzieci i młodzieży.

6. Uczestników wrześniowej pielgrzymki do Lublina i Lubartowa prosimy o dokonywanie wpłat i uzupełnienie danych. Koszt pielgrzymki wynosi 80 zł od osoby.  Przypominamy, że wyjazd jest  22 września (sobota) o godz. 630 z placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką. Dokładny program znajduje się na stronie internetowej bazyliki

7. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.