Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Trójcy Świętej

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                              16 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1300, po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami: Otwocką – Łochowską – Grajewską – Siedlecką – Otwocką

3. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy Panów na godz. 800. Zapraszam Panie do strojenia kwiatami poszczególne ołtarze.

4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja w Bazylice podczas nabożeństwa czerwcowego.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ojcach i tych, których Bóg odwołał do wieczności.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Uwadze szczególnie polecamy tygodnik „Idziemy”.

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.