Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świetego 08. 06. 2014 r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                               8 czerwca 2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

2. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia, która będzie o godz. 700; 800 1200; 1800.

3. We wtorek 10 czerwca młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk ks. Bp. Marka Solarczyka o godz. 1800. Również tego dnia przybędą do naszej wspólnoty parafialnej znaki Światowych Dni Młodzieży, które w Niedzielę Palmową przekazał Polskiej młodzieży papież Franciszek. Znaki Światowych Dni Młodzieży „krzyż i ikona” przybędą przed  godz. 1800, zostaną wniesione do naszej Bazyliki przez młodzież. Zachęcamy do modlitwy i do czuwania ludzi młodych, wszystkich parafian wypraszając potrzebne łaski. Po zakończeniu Uroczystości Sakramentu Bierzmowania młodzież podejmie czuwanie do apelu jasnogórskiego. Następnego dnia Msze św. będę sprawowane do południa w Bazylice.

4. Zapraszamy wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne tradycyjnie w II środę miesiąca, czyli: 11 czerwca. Spotkanie  wyjątkowo odbędzie się o godzinie: 1600 Jest to związane z pożegnaniem krzyża Światowych Dni Młodzieży, który od wtorku, do środy będzie przebywał w naszej parafii z racji przygotowania do ŚDM, które odbędą się tym razem w Polsce. Obecność na spotkaniu formacyjnym jest obowiązkowa!!!

5. Również w tym tygodniu, w czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

6. Na zbliżające się szybkimi krokami Boże Ciało, zostały zamówione cztery ołtarze, które będą nam służyć na wiele lat w przygotowaniu Uroczystości Bożego Ciała. Z tej też racji taca z następnej niedzieli i Bożego Ciała będzie przeznaczona na pokrycie kosztów. Koszt Ołtarzy wynosi 16 000, 00 tys. zł. Za zrozumienie i złożone ofiary serdeczne składam Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.