Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela 09 lutego 2014 r.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                   9 lutego 2014r

1. Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku. Słowo Boże uczy nas dzisiaj, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłem świata, czyli tymi, którzy, choć nieliczni, wyznaczają kierunek, w którym należy iść. Pomyślmy zatem, jak realizujemy to zadanie w naszym życiu codziennym. Może warto, byśmy również w gronie rodzinnym się nad tym zastanowili i podzielili się wzajemną refleksją, jak możemy to powierzone nam przez Chrystusa zadanie wypełniać.

2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Świat potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować 1200.  Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

3. Zapraszamy 13 lutego, na mszę św. w intencji Radia Maryja.

4. Zapraszamy wszystkich kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne tradycyjnie w II środę miesiąca, czyli: 12 lutego o godzinie: 19.00. Spotykamy się wszyscy w środku Bazyliki. Obecność na spotkaniu formacyjnym jest obowiązkowa!!!

5. Po dłuższej przerwie wznawiamy nasze, co tygodniowe WTORKOWE SPOTKANIA Z BIBLIĄ. Krąg  biblijny działa w naszej parafii już trzeci rok i gromadzi od kilku, do kilkunastu osób. Zapraszam   wszystkich, tych, którzy regularnie przychodzili na nasze spotkania jak i osoby nowe, które chciałyby  pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę biblijną.Najbliższe spotkanie odbędzie się: 11 lutego (wtorek) o godzinie: 19.00 w sali 125 (wejście przez  naszą portiernię zakonną, od ul. Kawęczyńskiej). Zapraszam serdecznie: ks. Janusz Kuskowski sdb – opiekun grupy.

6  W naszej diecezji trwa Jerycho Różańcowe w naszej parafii rozpocznie się o godz. 1900 20 lutego, będzie trwało całą dobę zakończy się 21 lutego Mszą św. o godz. 1800 Tak układajmy czas, aby znaleźć chwile na osobistą i wspólnotową modlitwę. Można dokonać wpisu do Księgi wyłożonej w Bazylice, w ten sposób deklarując swoją modlitwę tutaj w świątyni czy w domu.

7. "Zapraszamy na projekcje filmu „Ostatnie wezwanie” w dniu 22 lutego w sobotę w naszej Bazylice  o godzinie 19.00. Główną bohaterką filmu jest Matka Boża ukazana przez perspektywę objawień mających miejsce w Medjugorie. Po projekcji filmu wyjątkowa modlitwa zawierzenia życia Matce Bożej."

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.