Ogłoszenia Duszpasterskie V niedziela Wiekanocy 18 maja

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  V niedziela Wielkanocna

1. Liturgia 5. niedzieli Wielkanocy ukazuje nam ustanowienie pierwszych diakonów. Co z kolei ma nam przypominać, że każdy z nas jest powołany do służby drugiemu człowiekowi. Może warto by było sobie postawić pytanie, jak to konkretnie wygląda w naszym codziennym życiu.

2. Przypominamy, że w miesiącu maju tradycyjnie odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich codziennie o godz.1730.

3. Dziś przypada również 94. rocznica urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za tego naszego wielkiego rodaka, ale też starajmy się wracać do jego nauczania, zapoznawać się z nim, pogłębiać znajomość tego wielkiego dziedzictwa, jakie nam zostawił tak, aby jego nauczanie stawało się drogowskazami w naszym życiu.

4. 24 maja w naszej Bazylice o godz. 1000 nasi współbracia salezjanie przyjmą z rąk ks. Bp Kazimierza Romaniuka sakrament kapłaństwa. Polecajmy modlitewnej pamięci nowych kapłanów, aby zawsze byli wierni Chrystusowi. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w święceniach kapłańskich.

5. Również w tym tygodniu, w sobotę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi – jako Wspomożycielki wiernych. W naszym zgromadzeniu Uroczystość, zapraszamy na uroczystą Eucharystię na godz. 1800.  Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach.

6.31 maja, czyli w ostatnią sobotę maja jest ostatnia szansa na prawdziwą majówkę, którą chcemy zaproponować Kochanym Seniorom. Jak na majówkę przystało będzie ognisko, kiełbaski, śpiewy, a może nawet skoki przez ognisko, o ile oddech dopisze. To wszystko chcemy przeżyć w ogrodach klasztornych w Czerwińsku nad Wisłą, pod macierzyńskim płaszczem Królowej Mazowsza, niejako zamykając miesiąc maj – Jej miesiąc.

Wyjazd o godz. 13.00 z parkingu przed Bazyliką, powrót ok. 20.00. Koszt 25 zł. Zapisy u wikarego po Mszach św. lub w kancelarii. Koszt – 25 zł. Zapraszamy!!!

7. Oratorium  im. Św. Jana Bosko w Warszawie w dniach 29 czerwca – 10 lipca 2014 r. organizuje kolenie letnie dla dzieci i młodzieży nad morzem w Stegnie. Koszt całkowity wynosi 900 zł. Szczegóły i zapisy do 30 maja u ks. Jana Kurela – Kierownika Oratorium.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.