Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 19 maja 2019

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                    19 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 1730.

3. Wczoraj dzieci przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w liczbie 44. Dzieci w tym tygodniu przeżywają tzw.” Biały tydzień” otoczmy dzieci naszą modlitwą ich rodziców, aby Pan Jezus żył zawsze w ich sercu.

4. 24 maja w kościele obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. W naszym zgromadzeniu salezjańskim uroczystość. Zapraszamy tego dnia na Msze św., które będą sprawowane o godz. 700, 800, 1200, 1800.

 Ks. Bosko mówił: „Módlcie się zawsze do Maryi, szczególnie zaś tym wezwaniem: Maryjo, Wspomożenie Wiernych, módl się za nami! To jest niedługa modlitwa, ale sam doświadczyłem, że jest bardzo skuteczna” – mówił swoim podopiecznym. Zachęcał, by w razie niebezpieczeństwa wzywać Jej opieki: „W każdym niebezpieczeństwie wzywajcie Maryję Wspomożycielkę, a zapewniam, że będziecie wysłuchani”. Podawał także receptę na walkę z szatanem i jego pokusami: „Jeśli się spostrzeżesz, że jesteś kuszony, zabierz się od razu do jakieś pracy i wzywaj Niepokalanej Maryi Wspomożycielki. Skromność i bezczynność nie mogą żyć razem”.

5. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej Bazylice odbędzie się w sobotę 25 maja 2019 roku. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym radosnym wydarzeniu. Ks. Bp. Ordynariusz Romuald Kamiński o godz. 1000 w najbliższą sobotę udzieli święceń kapłańskich.

6. W niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

7. W niedzielę, 26 maja o godz. 1300 Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. prof. Mariana Graczyka i ks. prof.  Stanisława Bogdańskiego. Jubilaci będą sprawować uroczystą Eucharystię na którą serdecznie zapraszamy naszych parafian. Pamiętajmy o naszych kapłanach w swoich modlitwach.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania lektury prasy katolickiej.

9. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.