Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 29 kwietnia 2018

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                          29 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 5 niedzielę Wielkanocy.

2. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek (30 kwietnia) czyli jutro w następne dni tygodnia, jesteśmy do dyspozycji Państwa po każdej Mszy św. odprawianej w Bazylice.

W sprawach losowych można prosić Księdza dyżurnego na portierni domu zakonnego, wejście  od ulicy Kawęczyńskiej.

3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w bazylice o godz. 17.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 700, 800, 1200, 1800. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W tym dniu starajmy się także umożliwić naszym chorym w domach przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.45.

7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 800 wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego. Wieczorem po Mszy św. różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, zakończenie apelem jasnogórskim.

8. Ze względu na tzw. długi weekend katecheza comiesięczna katecheza przygotowująca rodziców i chrzestnych do chrztu dzieci jest przesunięta na następny tydzień, czyli na 9 maja (środa) godz. 19.00 w sali parafialnej nr 131, wejście od ul. Kawęczyńskiej. Decyzją władz naszej diecezji udział zainteresowanych w takim przygotowaniu jest obowiązkowy.

9. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne  jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.