Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu 22. 03. 2015 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                    22 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

2. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700,800, 1200, 1800.  Tego dnia zapraszamy na godz. 1730 na nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

3. W czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.

4. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową, a dziś i w przyszłą niedzielę na gorzkie żale – o zwykłej porze.

5. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Procesja z Palmami o godz. 1130.

6.  W dniu 27 marca o godz. 1900 rozpoczniemy DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami naszej parafii. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej przejdzie ulicami: Bazylika NSJ – ul. Otwocka – ul. Łochowska – ul. Łomżyńska – ul. Grajewska, ul. Siedlecka – ul. Otwocka – Bazylika NSJ.

Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału, abyśmy w ten sposób dali świadectwo naszej żywej wiary.

7. Tegoroczny I piątek w kwietniu przypada w Wielkim Tygodniu. Dlatego I-piątkowa posługa z Sakramentem Chorych została przeniesiona na środę, 1 kwietnia. Tego dnia kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych.

Niech rodziny, w których są obłożnie chorzy lub osoby mające problem z poruszaniem się, zadbają także o ich duchowe przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania poprzez spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Takie osoby można zgłaszać w kancelarii parafialnej, w zakrystii przy okazji nabożeństw lub pocztą elektroniczną.

8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej, rozprowadzanej w naszej parafii. Uczyńmy to w trosce o pogłębienie naszej wiary i przyjaźni z Bogiem.