OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI niedziela Wielkanocna 25 maja 2014 r

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                           25 maja 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę Gościmy na wszystkich Mszach św. Siostry Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi, modlimy się wraz z Siostrami aby Pan stale powoływał młode dziewczęta do pracy winnicy Pańskiej. Korzystając z okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim Siostrą, za posługę cichą Nazaretańską na rzecz naszej parafii. Czynię to na ręce Matki Generalnej Siostry Jolanty Gołębiowskiie.

2. W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 1730

3. Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki..

4. W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

5.  29 maja o godzinie 18.00 będzie odprawiona intencja o utrwalenie duchowych owoców pielgrzymki "Śladami św. s. Faustyny" zamówiona przez pielgrzymujących 17 maja do Płocka i w strony rodzinne sekretarki Bożego Miłosierdzia.

6. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

7. Osoby czytające na Mszach świętych w dni powszednie proszone są o wpisanie swych dyżurów na miesiąc czerwiec. Formularz jest dostępny w zakrystii. Dziękujemy im za dotychczasowe zaangażowanie. Mile widziani są nowi ochotnicy do tej posługi.

8. Zapraszamy wszystkich samotnych, ale nie tylko… na Msze św. z modlitwą o rozeznanie drogi życiowej. Jest to propozycja skierowana przede wszystkim do wszystkich: panien i kawalerów, wdów i wdowców. Najbliższa Msza św. z tą modlitwą odbędzie się tradycyjnie w I niedzielę miesiąca, czyli: 1 czerwcao godzinie: 16.00 w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

9. W następną niedzielę o godz. 17.00 spotkanie Kół Żywego Różańca i procesja Eucharystyczna z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca.

10. 31 maja, czyli w ostatnią sobotę maja jest ostatnia szansa na prawdziwą majówkę, którą chcemy zaproponować Kochanym Seniorom. Jak na majówkę przystało będzie ognisko, kiełbaski, śpiewy, a może nawet skoki przez ognisko, o ile oddech dopisze. To wszystko chcemy przeżyć w ogrodach klasztornych w Czerwińsku nad Wisłą, pod macierzyńskim płaszczem Królowej Mazowsza, niejako zamykając miesiąc maj – Jej miesiąc.

Wyjazd o godz. 13.00 z parkingu przed Bazyliką, powrót ok. 20.00. Koszt 25 zł. Zapisy u wikarego po Mszach św. lub w kancelarii. Koszt – 25 zł. Zapraszamy!!!

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej