Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna 26 maja 2019

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                  26 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, nowenna będzie odprawiana podczas nabożeństwa o godz. 1730.

5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

6. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 800. W sobotę po wieczornej mszy św. różaniec św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy!

7. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 1730.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

10. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej tygodnika „Idziemy”.