Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła 15. 02. 2015 r.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            15 lutego 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – szósta niedziela w ciągu roku.  Rozpoczęcie 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. W odpowiedzi na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zechciejcie podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu.

2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz.700,800, 1200,1800Zostaną odprawione Msze św. dla szkół szkoła nr 30 podstawowa o godz. 900, 1000 szkoła muzyczna.

3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Więcej na temat wstrzemięźliwości, postu i dni pokuty, powiemy w przyszłą niedzielę.

4. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 1645,1730 dla dorosłych, dla młodzieży o godz. 1930.

5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po tym nabożeństwie – Msza Święta Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.