Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela zwykła 16. 02. 2014 r.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                        16 lutego 2014

1. Przeżywamy VI niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. Pragniemy poinformować a jednocześnie serdecznie zaprosić wszystkich ludzi młodych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeńskie na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który w naszej parafii rozpocznie się: 7 marca br. o godzinie: 19.00, w sali 135 (wejście przez portiernię zakonną, I piętro). Jest to 9 cotygodniowych spotkań, w czasie których postaramy się, jako duszpasterze, pomóc Wam, ludziom młodym jak najlepiej przygotować się do tego jakże ważnego sakramentu. Spotkania będą miały po części charakter warsztatowy.  Spotkania prowadzone są przez różne osoby: duszpasterzy, pedagoga, psychologa, prawnika kościelnego, osobę żyjącą w związku małżeńskim. Zapraszamy serdecznie. Zapisy: na pierwszym spotkaniu.

3. Możemy również włączyć się w działalność grup i wspólnot, jakie istnieją na terenie naszej parafii, aby się wzajemnie wspierać w wyznawaniu naszej w wiary. Zachęcamy do rodzinnego różańca; na razie zgłosiło się 10 osób, aby można było powołać nowy krąg różańcowy potrzeba 20 osób.

4. W czwartek o godz. 1900 rozpocznie się w naszej parafii Jerycho Różańcowe, potrwa całą dobę. O godz. 2000  Msza św., podczas której będzie można złożyć swoją prośbę w czasie ofiarowania darów w jakiej intencji chcemy się modlić. Na zakończenie Jerycha zostanie odprawiona Msza św. w tych intencjach przez nas złożonych. Zachęcamy także, by wybrać sobie godzinę w ciągu całej doby, w której podejmujemy modlitwę różańcową wspólnie w Bazylice lub prywatnie w domu.

5. Z racji Jerycha Różańcowego 21 lutego kancelaria parafialna nie będzie czynna.

6. "Zapraszamy na projekcje filmu „Ostatnie wezwanie” w dniu 22 lutego w sobotę w naszej Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 19.00. Główną bohaterką filmu jest Matka Boża ukazana przez perspektywę objawień mających miejsce w Medjugorie. Po projekcji filmu wyjątkowa modlitwa zawierzenia życia Matce Bożej."

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.