Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela Zwykła 23 lutego 2014 r.

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              23 lutego 2014OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś VII niedziela zwykła.

2. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Biskupi zachęcają wiernych do modlitwy w intencji Ukrainy. Proszą również o podjęcie postu. Ogólnopolskim dniem modlitwy i postu za Ukrainę będzie piątek 28 lutego br. Nasza parafia w sposób szczególny będzie się w tej intencji modlić w czasie cotygodniowej adoracji, którą rozpoczniemy w piątek o godz. 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. W najbliższy piątek (28 lutego) kolejny raz organizujemy  wieczorną "Modlitwę serca", w ramach comiesięcznych refleksji nawiązujących do przeżytych w ubiegłym roku misji parafialnych. Tym razem – inspirując się trwającym karnawałem – chcemy przemyśleć konieczność radowania się dniem codziennym i właśnie o taką umiejętność będziemy modlić się wspólnie. Stąd tytuł tego wieczoru: "Radośnie wierząc – radośnie żyję". Pomocą będą nam służyły, jak zawsze piękne i głębokie, refleksje m. in. Phila Bosmansa, nastrojowa muzyka i klimat wieczoru przy świecach.
Zapraszamy w piątek, bezpośrednio po wieczornej Mszy św., ok. godz. 19.00.

4. W związku z rozpoczynającym się w tym tygodniu nowym miesiącem prosimy, by osoby świeckie, czytające teksty biblijne na Mszach w dni powszednie, zechciały zadeklarować swoją posługę w marcu. Grafik dyżurów jest w zakrystii. Chętnie przyjmiemy do tego grona nowych chętnych. To wcale nie jest takie straszne, a może być pięknym świadectwem wspólnotowego przeżywania Eucharystii. Zgłoszenia przyjmuje ks. Krzysztof.

5. Na końcu nadchodzącego tygodnia przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. Już dziś zapraszamy na różaniec święty po mszy św. wieczornej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

6. Wszystkim Parafianom, którzy trwali podczas Jerycha Różańcowego z czwartku na piątek na modlitwie chorym cierpiącym, i tym którzy złożyli wiele wyrzeczeń składamy gorące Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.