Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela zwykła 24 lutego 2019

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                  24 lutego 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dzisiaj VII niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w środę o godz. 180.

3.  W najbliższy pierwszy piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w  czasie Mszy św. sprawowanych w naszej Bazyliki i Sanktuarium. Podczas Mszy Świętej będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa. W godzinach porannych kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Tego dnia o godz. 21 – ej rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim czuwania za Ojczyznę, zakończenie Mszą św. o północy.

4. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę na Mszę Świętą o godz. 800. Po wieczornej Mszy św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, zakończenie około godz. 21 – ej Apelem Jasnogórskim. 

5. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz spotkanie formacyjne dla róż różańcowych o godz. 1700.

6. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo eucharystyczne połączone z procesją eucharystyczną po Bazylice.

7. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w zakrystii. Możemy nabyć tygodnik Idziemy.

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.