Ogłoszenia Duszpasterskie Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 02. 11. 2014

WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH                                           2 listopada 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Teksty liturgiczne tego dnia wskazują na zmartwychwstanie, którego oczekujemy, a jest ono przecież centralnym punktem przeżywania każdej niedzieli. Modlimy się zatem dziś za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia. I choć są pewni otrzymanego zbawienia, to jednak potrzebują naszej modlitwy, aby mogli odpokutować kary zaciągnięte z powodu popełnionych grzechów.

2. Dziś każdy kapłan może odprawić trzy Msze św., a każdy z nas za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła może uzyskać odpust zupełny, który następnie może ofiarować za zmarłych. Niekoniecznie trzeba ich wymieniać z imienia, wystarczy wzbudzić intencję i ofiarować ten odpust za zmarłego, który go najbardziej potrzebuje.

3. Odpust zupełny możemy uzyskać aż do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważnej jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. Przyjmujemy na wypominki roczne  za naszych zmarłych w zakrystii i kancelarii parafialnej przez cały miesiąc listopad. Od jutra czyli 3 listopada zapraszamy na różaniec połączony z wypominkami o g. 1730. Jutra w pierwszy poniedziałek wieczorna Msza św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Zapraszamy!

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jak pamiętamy, jest to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

6. Będziemy przeżywali również pierwszy piątek miesiąca, dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. wynagradzająca zostanie odprawiona o godz.800 i 1800. Natomiast okazja do spowiedzi będzie podczas Mszy św., odprawianych w naszej Bazylice. Odwiedziny chorych w domach od g. 800.

7. Intencja Kół Żywego Różańca na miesiąc Listopad: Aby szerzył się Kult Serca Jezusowego w naszej Bazylice.

8. W przyszłą niedzielę 9 listopada 2014 będzie można nabyć płyty – cegiełki z homiliami Ks.Carlosa Damaglio, który zdobywa serca słuchaczy już na kilku kontynentach. Dochód przeznaczony jest na budowę seminarium powstającego w Amazonii. Płyta jest wyjątkowa nie tylko przez zawartą na niej treść, ale też przez formę. 1 płyta mp3 to ponad 35 godzin słuchania. Może stać się niecodziennym prezentem szczególnie dla kierowców, zapracowanych rodziców lub osób chorych.  4 płyty mp4 to wersja do oglądania. Wartość cegiełek od 20 do 60 zł. To także sposób wsparcia przez nas Misji.

9. Z zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny możemy złożyć najpóźniej w poniedziałek czyli jutro do g. 1200. (Skład przed kancelaria parafialną)

10. Pielgrzymów wyjeżdżających na Jasną Górę prosimy o uzupełnienie danych i dokonanie opłat. Brak tego będziemy traktować jako rezygnację, a na te jest duża grupa chętnych. Wyjeżdżamy w sobotę o godz. 7.00 z parkingu przed Bazyliką.

11. Od jutra do piątku wieczorem nie będą obecny w parafii. Wyjeżdżam na doroczne swoje rekolekcje. Proszę o modlitwę, abym ten święty czas dobrze przeżył.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.