ogłoszenia Duszpasterskie XI Niedziela zwykła 12 czerwca 2016 r.

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        12 czerwca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy Jedenastą niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. W naszej parafii w dniu dzisiejszym wspominamy historyczne wydarzenie, kiedy to 25 lat temu gościliśmy św. Jana Pawła II. Po mszy o godz. 1930 zapraszamy na koncert

3. Dziś o godz. 17.00 spotkanie formacyjne dla osób zrzeszonych w "Ziarnach Miłosierdzia" i wspierających modlitwą Światowe Dni Młodzieży.

4. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie  o godz.1730  przed wieczorną Eucharystią.

5. W środy zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, którą odprawiamy o godz. 1800, podczas mszy św.

6. Dnia 19 czerwca 2016 roku, o godzi. 10.00, w naszej Bazylice zostaną posłani na misje wolontariusze Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. Wolontariusze, którzy wyjadą na misje przeszli roczną formację w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. W ciągu roku rozeznawali, skąd pochodzi ich motywacja wyjazdu, poznali charyzmat księdza Bosco, zwyczaje krajów misyjnych i charakter pracy wolontariuszy. Mieli okazję poznać misjonarzy i misjonarki z różnych placówek misyjnych oraz wolontariuszy, którzy już wrócili z misji. W 2016 roku na misje wyjedzie 6 wolontariuszek na wolontariat roczny, do Zambii, Rwandy i Kazachstanu oraz 19 wolontariuszy na wolontariat krótkoterminowy do Zambii, Ugandy, Kazachstanu, Malawi, Czech , Austrii i Włoch

7. Osoby wyjeżdżające 25 czerwca na pielgrzymkę autokarową do Kazimierza, Wysokiego Koła i Góry Kalwarii są proszone o uregulowanie opłat i uzupełnienie danych.

8. Na czas wakacji zawieszamy funkcjonowanie schematu dyżurów lektorskich dla osób dorosłych. W związku z tym prosimy, by osoby dorosłe czytające teksty Pisma św. podczas Mszy św. pełniły swoją dalej posługę, zawsze ilekroć będą w Bazylice.

9. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii i tygodnika „Idziemy”.