Ogłoszenia Duszpasterskie XII niedziela 19 czerwca 2016

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         19 czerwca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2. Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie Msza Święta.

3. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W czasie ostatnich dni roku szkolnego poszczególne szkoły, którymi dzieci i młodzież jest objęta katechizacją przychodzą wyznaczonym czasie, aby podziękować dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu i pracy i nauki oraz poprosić o bezpieczne i szczęśliwe  wakacje.

4. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz.700, 800, 1200, 1800.  Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W czasie trwania wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w godz. popołudniowych od poniedziałku do piątku w godz. od 1600 – 1800.

6. Przypominamy, że w najbliższą sobotę (25 czerwca) o godz. 6.30 z parkingu przed Bazyliką wyrusza autokarowa pielgrzymka do Kazimierza Dolnego, Wysokiego Koła i Góry Kalwarii. Uczestnicy tego wyjazdu niech pamiętają o zabraniu potrzebnych lekarstw, różańca, książeczki z tekstem Godzinek o NMP i wygodnego obuwia.

7. Na czas wakacji zawieszamy funkcjonowanie schematu dyżurów lektorskich dla osób dorosłych. W związku z tym prosimy, by osoby dorosłe czytające teksty Pisma św. podczas Mszy św. pełniły swoją dalej posługę, zawsze ilekroć będą w Bazylice.

8. Comiesięczna obowiązkowa katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców do udziału w chrzcie dzieci odbędzie się w I środę  lipca (6 lipca) o godz. 19.00 w sali parafialnej nr 131; wejście przez portiernię domu zakonnego od ul. Kawęczyńskiej.

9. Uczestników pielgrzymki do Rygi i Tallina informujemy, że istnieje możliwość skopiowania całego materiału fotograficznego z tej pielgrzymki, na który składa się przeszło 2,5 tys. zdjęć. Chętni powinni w tym celu dostarczyć nośnik ok. 8 Gb do ks. wikarego, który dysponuje materiałem. Niewielka część tych zdjęć – inna niż udostępniona po Mszy św. dziękczynnej – w formie papierowej jest do przejrzenia i odebrania w zakrystii.

10. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.