Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela zwykła 23 czerwca 2019

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          23 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych procesjach z Najświętszym Sakramentem w czasie nabożeństwa czerwcowego.

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 700, 800 1200, 1800

3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcimy wianki.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej wspólnocie parafialnej odpust. Msze Święte tego dnia o godz. 700, 800, 1200, 1800. O godz. 1800 Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył ks. Bp Romuald Kamiński. Tego dnia Panu Bogu złożymy nasze dziękczynienie, za 100 lecie erygowania naszej parafii. Wieczorem po Mszy św. o godz. 1800 procesja, zapraszam wszystkie poczty sztandarowe i asystę.

Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. W piątek w uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.

W uroczystość odpustową 28 czerwca kancelaria parafialna nie będzie czynna.

5. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 700, 800, 1200, 1800. Taca w sobotę jest przeznaczona na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

6. Rozpoczęły się wakacje dlatego kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od godz. 1600 – 1800.

7. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy tygodnik „Idziemy”.

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. W dniu 27 czerwca swój dzień imienin będzie obchodził ks. Władysław Bienias, kierownik stancji dla studentów i współpracownik w duszpasterstwie. Solenizant w dzień imienin będzie przewodniczył mszy św. o godz. 1800. Po mszy św. będzie możliwość złożenia życzeń solenizantowi.