Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela zwykła 26 czerwca 2016 r.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               26 czerwca 2016r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 1730 Po nabożeństwie Msza Święta.

3. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 700, 800, 1200, 1800 w intencji całego Kościoła, papież, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

4. W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania.

W pierwszy piątek nie ma odwiedzin chorych w domach ze względu na trwające wakacje a po południu o godz. 1500 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie się odbywać przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.  Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Sercu Bożym.

5. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 800, na zakończenie akt wynagrodzenia. Wieczorem nie będzie różańca ze względu na odbywające się śluby tego dnia w Bazylice.

6. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Pomódlmy się także za zmarłych w ostatnim czasie parafian.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.