Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela Zwykła

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         22 czerwca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. W najbliższy piątek, 27 czerwca, zakończenie roku szkolnego niech nie zapominają dzieci i młodzież o podziękowaniu Panu Bogu za ten miniony czas. Nie zapominajmy o spowiedzi i Komunii św. Wakacje mamy przeżywać z Bogiem.

2. Tego dnia obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w naszej parafii odpust.  Uroczysta Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odprawiona w piątek o godz. 1800, Mszy św. będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp. Roman Marcinkowski sufragan diecezji płockiej. Tego dnia Msze św. w naszej Bazylice o godz. 700; 800; 1200 i  uroczysta suma o godz. 1800. Po Mszy św. południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Nie zostawiajmy Jezusa samego, ale zatapiajmy nasze codzienne sprawy w Sercu Jezusowemu. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem, nabożeństwa czerwcowego nie będzie o godz. 1730 litanie do Serca Jezusowego odmówimy po Mszy św., przed procesją. Zapraszam orszak procesyjny.

3. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to także z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.

4. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Tego dnia swój dzień imienin obchodzą nasi współbracia ks. Jan Pietrzykowski, ks. Jan Niewęgłowski, ks. Jan Kurel – kierownik oratorium i opiekun ministrantów.  Ks. Jan Kurel tego dnia będzie przewodniczył Mszy św., o godz. 1800, będzie okazja do złożenia życzeń i podziękowań.

5. Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła.

6. Decyzją władz zakonnych naszej inspektorii z naszej parafii na nowe miejsca pracy zostali przeniesieni ks. Janusz Kuskowski i Ks. Kazimierz Rzymowski. Ks. Janusz podejmie pracę duszpasterską w Sępopolu na Warmii a ks. Rzymowski będzie proboszczem w Olsztynie. Dziękujemy im za lata pracy w naszej parafii i życzymy owocnej posługi w nowych miejscach.

Ks. Janusz Kuskowski będzie sprawował w następną niedzielę  Msze św. o godz. 1300 będzie okazja do podziękowania za posługę duszpasterską. Zmiany nastąpią 1 sierpnia.

7. Osoby które nie podały nr peselu lub nie potwierdziły rezerwacji prosimy o stosowne uzupełnienia.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.