Ogłoszenia Duszpasterskie XIII Niedziela zwykła 30 czerwca 2019

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         30 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą

2. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

3. W lipcu i sierpniu biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku od piątku od godz. 1600 – 1800.

4. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 1800

5. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 700, 800, 1200, 1800

6. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 800. Zapraszamy na różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie po mszy św. wieczornej.

7. Z racji wakacji odwiedziny duszpasterskie chorych we wrześniu. W naglących przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

8. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. Można nabyć w naszej księgarni. Księgarnia czynna od poniedziałku do soboty.

9. Zakończył się okres oktawy Bożego Ciała wszystkim zaangażowanym w prace przygotowawcze przy stawianiu ołtarzy i rozbiórce bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję orszakowi procesyjnemu, pomimo upałów nie brakowało nas w świątyni, w czasie oktawy. Niech dobry Bóg obdarzy wszystkich swoją łaską i Bożym Błogosławieństwem.

10. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Koniec roku szkolnego w naszym zgromadzeniu salezjańskim jest czasem zmian personalnych. Decyzją władz naszego Zgromadzenia odchodzi z naszej wspólnoty ks. Jacek Szewczyk, któremu zostały powierzone nowe zadania w parafii Stare Jabłonki. Ks. Jackowi za roczną pracę bardzo serdecznie dziękuję. Niech Jezus Błogosławi ks. Jackowi, aby był dobrym narzędziem w dłoniach Jezusa.