Ogłoszenia Duszpasterskie XIII Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela.

2. Dziś spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700, o godz. 1730 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i procesję z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

3. Dnia 5 lipca 2017 roku Dom Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta przy ul. Kawęczyńskiej 4B w Warszawie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na Dzień Otwarty. Rozpoczęcie o 10 00 . W programie: Msza św., część artystyczna, zabawy integracyjne. Szczegóły na ogłoszeniu w gablocie.

4. Mimo okresu wakacyjno-urlopowego trwają w Bazylice comiesięczne katechezy przygotowujące rodziców i chrzestnych do udziału w liturgii chrztu dzieci. W tym miesiącu taka katecheza będzie przeprowadzona 5 lipca (środa) o godz. 19.00 w sali parafialnej nr 131, wejście od ul. Kawęczyńskiej, przez portiernię domu zakonnego. Powinni w niej uczestniczyć chrzestni i rodzice dzieci, które w najbliższym czasie przyjmą sakrament chrztu św..

5. Jak z pewnością zauważamy, w okresie wakacyjnym liturgiczna oprawa Mszy św. jest bardzo skromna z powodu wyjazdu ministrantów i lektorów. Dlatego prosimy osoby dorosłe, szczególnie te, które mają przeszłość ministrancką lub należą do grup formacyjnych, by przychodząc do Bazyliki na Mszę św. zainteresowały się, czy ma kto czytać teksty z Pisma św. W zakrystii jest do dyspozycji lekcjonarz, a kapłan lub zakrystianie wskażą aktualne czytania i pomogą się przygotować. Będzie to cenna pomoc, a zarazem świadectwo odpowiedzialności za piękno wspólnie przeżywanej liturgii. Podejmującym się takich działań już teraz składamy serdeczne "Bóg zapłać!".

6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu już od godz.1500 w piątek, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata o godz. 800, i o 1800. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej podczas Mszy św. odprawianych w Bazylice.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.