Ogłoszenia Duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła 03 lipca 2016 r.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                      3 lipca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

2. W dzisiejszą niedzielę serdecznie witamy Pana organistę Pawła Antosiaka, który na czas urlopu zastępuje Pana Janusza.

3. Dzisiaj spotkanie Kół Żywego różańca o godz. 17oo i nabożeństwo eucharystyczne z racji pierwszej niedzieli miesiąca i procesja eucharystyczna.

4. W środę 6 lipca  o godz. 19.00 w sali parafialnej 131 (wejście przez portiernię domu zakonnego od ul. Kawęczyńskiej) jest comiesięczna katecheza przygotowująca chrzestnych i rodziców do udziału w sakramencie chrztu swego dziecka. Polecamy to uwadze wszystkim, którzy w najbliższym czasie planują chrzest dziecka.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30, w kaplicy Matki Bożej Wspomożycielki odbędzie się ostatnie spotkanie modlitewno formacyjne dla członków Ziaren Miłosierdzia Światowych Dni Młodzieży.

6. W środę zapraszamy o godz. 1800 na nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Z okazji patronalnego święta Apostolstwa Chorych, w dniu liturgicznego wspomnienia bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w nowennowej modlitwie powierzymy tych wszystkich, którzy duchowo solidaryzują się z chorymi i którzy w różny sposób spieszą im z pomocą.

7. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.