Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela 7 sierpnia 2016

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  7 sierpnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu.

2. W dzisiejszą niedzielę spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700, a pół godz. przed wieczorną Eucharystią wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca, na zakończenie procesja.

3. Zapraszamy do naszej bazyliki na godz. 2100 Apel Jasnogórski odprawiamy w łączności z pielgrzymami zmierzającymi do Czarnej Madonny. Przedstawiamy przez pośrednictwo Maryi i nasze osobiste.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przypominamy, że nowenna jest odprawiana w czasie Mszy św. o godz. 1800

  5. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przybywali na wspólne oglądanie telewizyjnych transmisji z tych wydarzeń, którzy w ten sposób w nich uczestniczyli i wspólnie się modlili.

6. We wtorek, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.

7. Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

8. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom  i jubilatom składamy najlepsze życzenia.

 Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.