Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 10 sierpnia 2014

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     10 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, w 19. niedzielę w ciągu roku.

2. Zapraszamy na godz. 2100 do naszej Bazyliki na Apel Jasnogórski w ten sposób łączymy się duchowo z pielgrzymami i powierzamy też Matce Bożej Częstochowskiej wszystkie nasze intencje.

3. Jak każdego 13-go dnia miesiąca, o godz. 1800 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Radia Maryja.

4. W najbliższy piątek, 15 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta ukazuje wyniesienie naszej ludzkiej natury do takiej godności, do jakiej każdego z nas przeznaczył Bóg. A ponieważ liturgicznie święto to ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Kościół daje nam tą dyspensę właśnie po to, byśmy pełniej mogli doświadczyć miłości Boga do nas. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. . Msze w dzień uroczystości według porządku niedzielnego: 700, 830, 1000, 1130, 1300 i 1800 ( nie będzie mszy św. o godz. 1930)

5. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości.Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

6. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

7. W sobotę 16 sierpnia, będziemy gościć ks. John Bashobora. Ewangelizacja rozpocznie się o g. 1000 konferencją, następnie msza św. o godz. 1200 pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa i o godz. 1400 modlitwa o uzdrowienie. Wstęp wolny.

8 W dzisiejszą niedzielę taca zbierana jest na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.

9. W następną niedzielę zapraszamy na koncert Kapeli z Targówka po mszy św. o godz. 1300. Wstęp wolny.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i życzymy wszystkim dojrzałej radości lata i błogosławieństwa Bożego.