Ogłoszenia Duszpasterskie XIX Niedziela zwykła 12. 08. 2018

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   12 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dzisiaj XIX niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego.

2. Jutro zapraszamy na wieczorną Mszę św. i różaniec Fatimski połączony z procesją i figurą Matki Bożej po naszej bazylice.

3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

Uroczystości rozpoczniemy wigilią wniebowzięcia we wtorek o godz. 1800.

Rozkład Mszy św. 15 sierpnia:700, 830, 1000, 1130, 1300, 1800 nie będzie mszy św. o godz. 1930

4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

5. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymie szlaki, zachęcam do pielgrzymki duchowej, choćby poprzez nawiedzenie naszej bazyliki i sanktuarium, adorację, modlitewny przystanek przy rozsianych po naszej okolicy krzyżach, figurach świętych – możliwości mamy naprawdę wiele.

6. Zachęcamy do apelu jasnogórskiego odprawianego o godz. 2100 w naszej bazylice. Jest to nasza duchowa łączność z pielgrzymami udającymi się pieszo do Matki Bożej Częstochowskiej.

7. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

8. Witamy serdecznie Gości przybyłych do naszej parafii, uczestnikom dzisiejszej liturgii mszalnej życzymy Bożego błogosławieństwa.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Bóg zapłać! Za składane ofiary dzisiaj na tace do skarbony i na konto parafialne.