Ogłoszenia Duszpasterskie XV Niedziela Zwykła 10 lipca 2016 r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         10 lipca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XV niedzielę w ciągu roku liturgicznego. W dzisiaj  o godz. 17.30, w kaplicy Matki Bożej Wspomożycielki odbędzie się ostatnie spotkanie modlitewno formacyjne dla członków Ziaren Miłosierdzia Światowych Dni Młodzieży.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 1800 podczas Mszy św. Serdecznie zapraszamy!

4. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.

5. Trwające od jakiegoś czasu  prace przy windzie w Bazylice wchodzą w nowy etap związany już bezpośrednio z instalacją i montażem samej windy. O ile nie zajdą nieprzewidziane przeszkody i sprawnie przebiegnie procedura testów i odbioru windy to jesienią parafianie będą mogli już z niej korzystać. Korzyści z tego przedsięwzięcia powinni szczególnie odczuć parafianie chorzy, starsi i rodzice przybywający na Mszę z dziećmi w wózkach.

Kolejnym – i raczej naglącym – wyzwaniem budowlanym w Bazylice jest remont wieży. Wielu parafian widziało odpadanie tynku, stanowiące zagrożenie dla korzystających z oratorium i przychodzących do kancelarii. Doraźne prace zabezpieczające  już nie wystarczają. Konieczne jest gruntowne zbicie odpadających powierzchni tynku, położenie nowego i naprawa źle wykonanych obróbek blacharskich, będących główną przyczyną dewastacji wieży. I takie prace rozpoczniemy niebawem. W związku z tym na jakiś czas zamknięte będzie wejście do oratorium, a dla parafian załatwiających sprawy w kancelarii będzie dostępne wejście od ul. Kawęczyńskiej (na wprost portierni). Bardzo proszę o podejście ze zrozumieniem dla tej sytuacji.

6. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.