OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela 22. 07. 2018

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       22 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVI niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia  pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. W naszej parafii poświęcenie pojazdów po każdej mszy św. w następną niedzielę.

3. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni. W środę swój dzień imienin będą obchodzić ks. Krzysztof Jakubowski i ks. Krzysztof Lis, już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia wielu obfitych darów nieba wsparcia i pomocy Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych oraz ich patrona św. Krzysztofa. Solenizanci odprawią msze św. tego dnia o godz. 1800, a po mszy św., będzie możliwość złożenia życzeń osobiście.

5. Przeżywaliśmy nie zapomniane chwile, kiedy 8 czerwca nawiedziła nas Pani Jasnogórska w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Przez kilka niedziel publikujemy w naszym biuletynie bazyliki program dnia dziękczynienia i modlitwy. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej 27 lipca. W naszym biuletynie publikujemy kolejny raz program. Zapraszamy do wspólnej modlitwy tego dnia w bazylice.

6. Msza św. dziękczynna za szczęśliwe pielgrzymowanie do Sandomierza zostanie odprawiona 26 lipca o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy, by pielgrzymka wydała trwałe owoce w duszach i życiu zapraszamy nie tylko uczestniczących w tej inicjatywie ale wszystkich sympatyków pielgrzymek organizowanych w przy Bazylice NSJ.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.