Ogłoszenia Duszpasterskie XVI Niedziela zwykła 21. 07. 2019

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          21 lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XVI niedzielę w ciągu roku liturgicznego

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszej Bazylice  i Sanktuarium według stałego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. Przypominamy że od poniedziałku do czwartku, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Serca Jezusowego. Adorację rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie przed wieczorną Mszą św. W piątek adoracja po mszy św. o godz. 12.00 zakończenie przed mszą św. W piątek śpiewamy litanie do Serca Pana Jezusa, na zakończenie adoracji o godz. 17.30

4. W dzisiejszą niedzielę święcimy po każdej mszy św. pojazdy i modlimy się przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o bezpieczne podróżowanie, dla kierowców i podróżnych. 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych. W tym tygodniu swój dzień imienin obchodzą nasi współbracia ks. Krzysztof Lis i ks. Krzysztof Jakubowski. Solenizanci będą sprawować w dzień imienin Eucharystię o godz. 1800, a po mszy św. będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantom.

Polecajmy w modlitwie Dostojnych Solenizantów.