Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela zwykła 24 lipiec 2016

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     24 lipca 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa.

3.  W dniu jutrzejszym swój dzień imienin obchodzą ks. Krzysztof Jakubowski i ks. Krzysztof Lis. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 1800, a po Mszy św. Będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantom.

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

5. Zapraszamy w tym tygodniu wszystkich parafian, którzy pozostają w domu, na wspólne oglądanie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata.

6. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.