Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela zwykła 29 lipca 2018

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            29 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

2. W dzisiejszą niedzielę Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii w dzisiejszą niedzielę po mszach św.

3. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

4.  W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 1800  będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania  w czasie sprawowanych mszy św., w naszej bazylice i sanktuarium. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Przypominamy, że po mszy św., o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do mszy św. wieczornej.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya. Wieczorem po mszy św. różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

7. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej