Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela zwykła 30 07. 2017 r.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            30 lipca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XVII niedzielę zwykłą.

2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4. W środę konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie planują chrzest o godz. 1900. Wejście przez portiernię domu zakonnego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa o godz. 800 i 1800 będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszej bazylice podczas mszy św. odprawianych w bazylice. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. W pierwszą sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata całego o godz. 800. Wieczorem z racji pierwszej soboty różaniec przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

6. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego.

7. W dniu  6 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka warszawska, również i z naszej parafii wyruszy grupa salezjańska. Chcemy duchowo ich wspierać. Zapraszamy na apele jasnogórskie od 6 sierpnia do 14 sierpnia. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej rozwiązującej węzły o godz. 2030.

8. Rozpoczęły się prace przy remoncie wieży naszej bazyliki. Obecnie jest stawiane rusztowanie, prace przy rusztowaniu potrwają jeszcze ok  tygodnia, a cały remont wieży zakończy  się późną jesienią. Bardzo dziękuję za składane ofiary.

9. W związku z pracami przy remoncie wieży dojście do kancelarii parafialnej od ul. Kawęczyńskiej. Na ogrodzeniu są podane informacje prosimy, aby się do nich stosować. Za utrudnienia przepraszam.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.