Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela 03. 08. 2014 r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            3 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia. Zapraszamy dzisiaj na spotkanie Kół Żywego Różańca i na procesję eucharystyczną z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

2. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.

3. Sierpień to w naszym kraju tradycyjnie miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą, do skorzystania z tej formy rekolekcji w drodze. Tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy do szczególnej łączności modlitewnej z pielgrzymującymi. Wspólnie w naszym kościele będziemy się modlić w intencji wszystkich będących w drodze w czasie Apelu Jasnogórskiego od 6 sierpnia do 14 sierpnia o g. 21 – ej.

4. Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.

5. W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.

6. W dniach 6-15 wyrusza kolejny raz Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, dlatego jak co roku można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami naszych parafian do przygotowanego kartonu z tyłu kościoła. Będziemy je przedstawiać Bogu podczas 303 Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki grup 17-tych na Jasną Górę, w której uczestniczy salezjańska grupa srebrno-biało-czarna wychodząca 6 sierpnia z naszej parafii. Zachęcamy do wspólnego wyruszenia na pielgrzymi szlak. Zapisy na pielgrzymkę 5 sierpnia (wtorek) od godz. 17.00 przed wejściem do Oratorium lub w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w "Res Sacra Miser", ul. Krakowskie Przedmieście 62 (3-5 sierpnia w godz. 10-19). Informacje o pielgrzymce są dostępne na: www.17-ka.org.pl

7. W dzisiejszą niedzielę swoją posługę duszpasterską rozpoczyna nasz Współbrat ks. dr Krzysztof Lis, który przejmuje obowiązki po ks. Kazimierzu Rzymowskim życzymy Mu, aby się dobrze wśród nas czuł i posługiwanie w naszej wspólnocie parafialnej przynosiło, jak najwięcej radości.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i życzymy wszystkim dojrzałej radości lata i błogosławieństwa Bożego.