Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela zwykła 05.08.2018 r

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        5 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 1700, a o godz. 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca i procesja eucharystyczna w bazylice.

3. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

4. Połowa wakacji za nami, rozpoczyna się miesiąc sierpień… W polskiej tradycji jest to czas pieszych pielgrzymek do różnych sanktuariów Maryjnych, a szczególnie do Częstochowy. Wielu naszych Parafian z Bazyliki pielgrzymowało kiedyś w salezjańskich grupach Srebrnej, Biało-Czarnej czy Złotej na Jasną Górę w ramach Akademickich grup 17-ek. Trzy lata temu, na tradycjach i doświadczeniach tamtych grup powstała Grupa Pomarańczowa, która pielgrzymuje na Jasną Górę w szeregach Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup Siedemnastych (WPP AG17).

Zachęcamy wszystkich do podjęcia wyzwania jakim jest pielgrzymowanie – niezwykły czas skupienia, modlitwy, nowych przyjaźni a przede wszystkim zawierzenia Matce Bożej. Pielgrzymka rozpoczyna się, już "za chwilę" – w poniedziałek 6 sierpnia! Po 9 dniach wędrówki, pokonaniu niespełna 300 km pielgrzymi 14 sierpnia popołudniu pokłonią się Matce Bożej Jasnogórskiej. Wszystkich, którzy nie mogą wziąć czynnego udziału w pielgrzymce zachęcamy do duchowego pielgrzymowania przez codzienną modlitwę za idących do Maryi oraz przekazanie pielgrzymom swoich intencji.
Zapisy na Pielgrzymkę odbywają się w dniach 3-5 sierpnia w kruchcie kościoła św. Anny. Grupa Pomarańczowa będzie prowadziła także zapisy na pielgrzymkę w niedzielę 5 sierpnia od godziny 15-ej do 18-ej przy wejściu do Oratorium św Jana Bosko. Przewodnikiem Grupy Pomarańczowej w tym roku będzie ks. Piotr Kępa.
Zachęcamy też wszystkich sympatyków Grupy Pomarańczowej do przekazania intencji zapisanych na kartkach.
Do Grupy Pomarańczowej można także dołączyć na facebook. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce do naszej duchowej stolicy Polski.

 W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi. W naszej bazylice od jutra do 14 sierpnia o g. 2100 apel jasnogórski. Serdecznie zapraszamy.

5. Miesiąc sierpień jest miesiącem zmian personalnych w naszym Zgromadzeniu. Z naszej wspólnoty zakonnej i pracy w parafii został przeniesiony decyzją władz zakonnych ks. Grzegorz Tondera, który od 1 sierpnia rozpoczął pracę duszpasterską w Sępopolu. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za posługę jednoroczną w naszej parafii. Dzisiaj bardzo serdecznie witam ks. Jacka Szewczyka, który przychodzi po pięciu letniej pracy w ośrodku Emaus w Czerwińsku n. Wisłą. Ks. Jacek będzie posługiwał w pracy duszpasterskiej i młodzieżowej. Życzymy Mu, aby dobrze się wśród nas czuł, a posługa w bazylice i sanktuarium przynosiła Mu jak najwięcej radości. Pod koniec sierpnia podejmie pracę ze studentami i będzie pomagał w parafii ks. Władysław Bienias. Powitamy Go pod koniec miesiąca.

6. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Witamy serdecznie Gości przybyłych do naszej parafii, uczestnikom dzisiejszej liturgii mszalnej życzymy Bożego błogosławieństwa.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Bóg zapłać! za składane ofiary dzisiaj na tacę do skarbony i na konto parafialne