Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela zwykła 14 sierpnia 2016 r.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    14 sierpnia 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na dom św. Faustyny w Ostrówku.

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

3. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

4. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

5. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Wadowic, Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiejinformujemy, że do końca sierpnia należy uzupełnić wpłatę do kwoty 250 zł. Przypominamy, że pielgrzymka odbywa się w dn. 9 -11 września. Program pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej bazyliki.

6. Zakończyły się prace na wieży bazyliki, które wyeliminowały zagrożenia, ludzkiego życia. Obecnie eksperci sprawdzają stan cegły i tynku. Po dokonanej analizie i ekspertyzie zostanie sporządzony program prac konserwatorskich i zostanie dokonana wycena prac, które chcemy rozpocząć na wiosnę 2017 r. Czekamy na uruchomienie windy w bazylice, z prac, które są jeszcze do wykonania zostały do założenia drzwi, pomalowanie pomieszczeń kolorem podanym przez konserwatora i założenie kamer w windzie i na zewnątrz. Wszystkim dziękuję za składane ofiary na tacę, jak również za składane ofiary indywidualnie. Niech dobry Bóg wynagrodzi potrzebnymi darami i łaskami.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej zakrystii.