Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela zwykła 18 sierpnia 2019 r.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         18 sierpnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Nowenna do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w środę o godz. 1800. Podczas sprawowanej Mszy św. w Bazylice i Sanktuarium

3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

4. Dla najmłodszych trwa czas wakacji, a dla wielu z nas czas urlopu i wypoczynku.Nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św.

5. Trwa sierpień – miesiąc, w którym biskupi zwracają się do nas, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości.

6. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Do nabycia Tygodnik Idziemy w zakrystii.

7. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

8. Salezjanie pracujący w Bazylice i Sanktuarium  życzą wszystkim dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia w pracy bądź na urlopie.