Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela zwykła 21 sierpnia 2016 r.

DWUDZIESTA PIERWSZA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             21 sierpnia 2016OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XXI niedzielę w ciągu roku liturgicznego.

2. Zapraszamy na środową nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, którą odprawiamy w czasie sprawowanej Eucharystii o godzinie 1800

3. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych w tygodniu. Znajdźmy czasu, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym słowem i Ciałem Pańskim.

W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. tego dnia o godz. 700, 800, 1200 i 1800.  W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

4. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy  nasz tygodnik Idziemy. Możemy go nabyć w naszej zakrystii.

6. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie