Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela zwykła 25 sierpnia 2019

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        25 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W czwartek, 22 sierpnia, radowaliśmy  się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. W poniedziałek, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze św. w naszej Bazylice i Sanktuarium o godz. 7oo, 800, 1200, 1800. Podczas każdej Eucharystii odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. 

3. W liturgii Kościoła: we wtorek – Wspomnienie św. Moniki, w środę – Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. 1 września będziemy obchodzić 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. W modlitwach polecajmy tych, co oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

5. W przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach naszej diecezji ofiary zbierane  do puszek przy wyjściu z Bazyliki będą zbierane na Ośrodek Adopcyjny. W imieniu ks. Biskupa  ordynariusza składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, będą ustalone z dyrekcją szkół, które znajdują się na terenie naszej parafii.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Idziemy”, który możemy nabyć w zakrystii naszej Bazyliki.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.