Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela zwykła 02 września 2018

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             2 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Dzisiaj spotkanie Kół Żywego różańca o godz. 1700, po spotkaniu adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna po bazylice.

Przy wyjściu z bazyliki są dzisiaj zbierane do puszek ofiary na Ośrodek Adopcyjny w naszej diecezji. W imieniu ks. Biskupa dziękuję ofiarodawcom. Serdeczne Bóg zapłać1

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. W naszej parafii rozpoczęcie roku szkolnego, jest ustalane z poszczególnymi Dyrektorami szkół i dzieci i młodzieży przychodzą na omówiony dzień i godzinę.

 Dnia 5 września o godz. 9 rano Mszę św. na rozpoczęcie roku mają dzieci ze szkoły nr. 30.

O godz. 1000 Msza św. dla dzieci szkoły podstawowej A. Asnyka.

O godz. 1100 Msza św. dla szkoły podstawowej muzycznej

Podczas uroczystej Mszy Świętej pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

4. Od jutra kancelaria parafialna czynna przed południem od godz. 1000 – 1200 i popołudniu od godz. 1600 – 1800.

5. Dnia 5 września w sali parafialnej nr. 131 o godz. 1900 konferencja dla rodziców i chrzestnych, którzy planują w najbliższym czasie chrzest dziecka. Obecność obowiązkowa na tym spotkaniu. Wejście przez portiernię od ul. Kawęczyńskiej.

6. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 1800 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Msza św. godz. 1645 dla dzieci.  Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

8. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.

9. W piątek 7 września  2018 r,  o godz. 2100 apelem jasnogórskim rozpocznie się modlitewne czuwanie za ojczyznę. Na które bardzo serdecznie zapraszamy. Zakończy się mszą św. o północy. Spotkania będą się odbywać przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Serdecznie zapraszamy!

10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

11. Uczestników wrześniowej pielgrzymki do Lublina i Lubartowa prosimy o dokonywanie wpłat i uzupełnienie danych. Koszt pielgrzymki wynosi 80 zł od osoby.  Przypominamy, że wyjazd jest  22 września (sobota) o godz. 630 z placu ks. Lauferskiego przed Bazyliką. Dokładny program znajduje się na stronie internetowej bazyliki

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.